WINA CZERWONE

1. Amarone Le Colline dei Filari
DOCG Valpolicella, Włochy (czerwone wytrawne)
butelka 0,75l ______________________________120,00 zł

Głębokie wino wytrawne pełne unikatowych aromatów wiśniowej konfitury, śliwek, przypraw i tytoniu. Powstaje z podsuszanych winogron na wzgórzach wokół Verony. Ręcznie zbierane grona szczepów: corvina, rodinella i molinara dały w połączeniu wino głębokie, o długim zakończeniu, a jednocześnie miękkie i dobrze zbalansowane. Intensywne dla podniebienia. Znakomity dodatek do dziczyzny, czerwonego mięsa i dojrzałych serów.

2. Chateauneuf du Pape Armand Dartois
A.C. Chateauneuf du Pape, Francja (czerwone wytrawne)
butelka 0,75l ______________________________110,00 zł

Czerwone wytrawne wino jakościowe o głębokiej intensywnej barwie purpury z refleksami ametystu, skomponowane z charakterystycznych dla tej apelacji odmian winorośli: grenache, syrah i cinsault. Złożony, harmonijny, bogaty, owocowy aromat o rozwijającym się zakończeniu. Wino o pełnej, obfitej budowie, pełne szyku i elegancji. Znakomity dodatek do czerwonego mięsa, dziczyzny oraz sera.

3. Ca’Saletti Valpolicella Classico
D.O.C. Valpolicella Classico, Włochy (czerwone wytrawne)
butelka 0,75l ______________________________45,00 zł

Klasyczna Valpolicella powstała z odmian corvina veronese, rodinella i molinara z regionu Veneto. Wino wytrawne o rubinowej barwie, delikatnym, owocowym bukiecie z wyraźnie wyczuwalnymi nutami wiśnie i migdałów. Dobre w kompozycjach z bogato przyprawionymi daniami z rusztu, risotto, czerwonym mięsem, dziczyzną i serami.

4. Civimta Pirosmani
Kakheti Grapegrowing Region, Gruzja (czerwone półwytrawne)
butelka 0,75l ______________________________55,00 zł

Półwytrawne wino wytwarzane z winogron odmiany lokalnej saperavi uprawianych w rejonie Kakheti. Intensywna ciemna barwa owocu granatu z fioletowymi refleksami. W smaku zrównoważone i harmonijne, bogate w aromaty jeżyn, owoców leśnych i suszonej śliwki. Polecane do dań mięsnych, wędlin i makaronów.

5. Senorio de Paniza
Denominacion De Origen Protegida Carinena, Hiszpania (czerwone półsłodkie)
butelka 0,75l ______________________________35,00 zł
kieliszek 125 ml _____________________________8,00 zł

To czerwone półsłodkie wino powstało w winnicach położonych w południowych pasmach Pirenejów. Kupaż szczepów tempranillo i garnacha, które nadają orzeźwiający, owocowy charakter z aromatami leśnych owoców. Doskonały dodatek do makaronów, serów, sałatek lub jako aperitif.

6. Senorio de Valan
Denominacion De Origen Valencia, Hiszpania (czerwone słodkie)
butelka 0,75l ______________________________35,00 zł
kieliszek 125 ml _____________________________8,00 zł

Czerwone słodkie jakościowe wino z gron szczepów Monastrell i Tempanillo z regionu Valencia. Zachwyca intensywną, rubinową barwą oraz bogatym bukietem pełnym czerwonych owoców z akcentem wanilii w tle. Dobrze zbudowane i gładkie. Wspaniale smakuje jako aperitif, jak i w duecie ze słodyczami i ciastami.

WINA RÓŻOWE

1. Le Colline dei Filari
Rosato Delle Venezie I.G.T Venezie, Włochy (różowe półwytrawne)
butelka 0,75l ______________________________35,00 zł
kieliszek 125 ml _____________________________8,00 zł

Piękna, łososiowa barwa, w aromacie dominują nuty kwiatów piwonii z delikatną nutą truskawek w tle. Na podniebieniu orzeźwiające z przyjemną kwasowością, która ujawnia doskonalą owocowość wina. Polecane do przystawek, sałat, potraw z białego mięsa i ryb.

WINA BIAŁE

1. Emile Durand Chablis
AOC Chablis, Francja (białe wytrawne)
butelka 0,75l ______________________________98,00 zł

Wytrawne, jakościowe, rześkie i mineralne białe Chardonnay z północnej Burgundii to efekt umiejętnego wykorzystania walorów odmiany Chardonnay w specyficznych warunkach glebowych i klimatycznych regionu. Urzeka owocowymi aromatami jabłka i brzoskwini z mineralnymi niuansami oraz błyszczącą żółtą szatą ze złotymi refleksami. Znakomity dodatek do białego mięsa, owoców morza i ryb.

2. Civimta Tbilisuri
Kakheti Grapegrowing Region, Gruzja (białe półwytrawne)
butelka 0,75l ______________________________45,00 zł

Wino charakteryzuje się jasno słomkową barwą oraz świeżym aromatem owoców tropikalnych, melona i kwiatów. Kupaż dwóch odmian lokalnych. W smaku zrównoważone i świeże, harmonijnie łączy naturalną słodycz i kwasowość. Łagodny gruszkowy i nektarynkowy finisz. Świetne jako aperitif lub akompaniament do lekkich dań z warzyw, drobiu i ryb.

3. Senorio de Paniza
Denominacion De Origen Protegida Carinena, Hiszpania (białe półsłodkie)
butelka 0,75l ______________________________35,00 zł
kieliszek 125 ml _____________________________8,00 zł

Aromatyczne białe półsłodkie wino jakościowe powstałe z gron szczepu macabeo wzrosłych w apelacji Carinena. Zachwyca bogatym bukietem z wyczuwalnymi na podniebieniu nutami owoców cytrusowych z kwiatowym akcentem w tel. Przyjemnie orzeźwiające, dobrze zharmonizowana słodycz i kwasowość. Doskonałe jako aperitif oraz do deserów i sałat.

4. Senorio de Valan
Denominacion De Origen Valencia, Hiszpania (białe słodkie)
butelka 0,75l ______________________________35,00 zł
kieliszek 125 ml _____________________________8,00 zł

Niezwykle aromatyczne białe słodkie wino jakościowe z gron szczepów Malvasia i Macabeo zebranych w centralnej części Hiszpanii, w regionie Valencia. Posiada piękny złocisty kolor, a w jego ciekawym bukiecie odnajdziemy owoce tropikalne okraszone subtelnym, kwiatowym aromatem. Harmonijne i owocowe smakuje doskonałe jako aperitif a także jako dodatek do ciast i deserów.

WINA DOMU

1. Le Colline dei Filari Chardonnay
I.G.T. Venezie, Włochy (białe wytrawne)
butelka 1l ______________________________32,00 zł
karafka 0,5l _____________________________16,00 zł

Włoskie wino białe, regionalne, o wytrawnym smaku, z regionu Venezie. Lekkie i świeże, z nutami owocowo-kwiatowymi i słomkowej barwie. Doskonały dodatek podczas wszelkich posiłków.

2. Le Colline dei Filari Merlot
I.G.T. Venezie, Włochy (czerwone wytrawne)
butelka 1l ______________________________32,00 zł
karafka 0,5l _____________________________16,00 zł

czerwone regionalne włoskie wino wytrawne ze szczepu merlot. Charakteryzuje się ciemną, rubinową barwą i owocowym bukietem. Znakomity towarzysz czerwonego mięsa, pizzy, makaronów oraz serów o zdecydowanym smaku.

WINA MUSUJĄCE

1. Champagne Veuve Pelletier &Fils Demi Sec
A.O.C. Champagne, Francja (białe półwytrawne)
butelka 0,75l ______________________________140,00 zł

Oryginalny francuski szampan o półwytrawnym smaku, świeżym owocowo-kwiatowym aromacie i bogatym smaku. Kupaż dwóch szczepów winogron 70% pinot noir i 30% pinot maunier. Doskonały jako aperitif, może towarzyszyć białym mięsom, rybom i owocowym deserom.

2. Prosecco Valmarone
D.O.C Veneto, Włochy (białe wytrawne)
butelka 0,75l ______________________________40,00 zł

Jakościowe białe wino musujące ze szczepu Glera. Delikatne bąbelki powstają tzw. metodą Charmata podczas wtórnej fermentacji w dużych, hermetycznie zamkniętych kadziach, co zapobiega ulatnianiu się dwutlenku węgla. Prosecco ma złoto-żółtą barwę i orzeźwiający, owocowy charakter. Znakomite do deserów, przystawek, białych mięs lub jako aperitif.

3. Lambrusco Emilia Valmarone
I.G.T Emilia, Włochy (czerwone półwytrawne)
butelka 0,75l ______________________________30,00 zł

Lekkie, orzeźwiająco perliste wino półwytrawne ze szczepu lambrusco o rubinowoczerwonej barwie z odcieniami żywej czerwieni. Powstało w wyniku pozostawienia w nim dwutlenku węgla w końcowej fazie fermentacji. Orzeźwiające z naturalną kwasowością, działające pobudzająco na apetyt. Subtelny bukiet aromatów czerwonych owoców dopełniają nuty dojrzałej, soczystej wiśni. Doskonałe do białego i czerwonego mięsa, drobnej dziczyzny, sera oraz jako aperitif.